• Ankara Plastik Cerrahi – Burun Estetiği Ankara

  • Op. Dr. Raşid TOKSÖZ, burun estetiği ankara, ankara plastik cerrahi, plastik cerrah, yüz estetiği, kepçe kulak estetiği

Telefon

0543 489 26 63

Email

bilgi@drrasid.com

Adresimiz

1071 Usta Ankara İş ve Yaşam Merkezi B Blok Kat:18 No:130 (25B/130) Çankaya - Ankara

Dudak Estetiği

2 / 6

DUDAK ESTETİĞİ

Alt dudağın üst dudağa oranı altın orana uyar yani

( 1+√5) /2 = ALTIN ORAN (Yaklaşık 1.618033)

Yaşlandıkça bu oran arttığı gibi dudak volümleri de küçülür. Çözümü ise bir estetik cerraha müracaat etmektir.

BARKOD ÇİZGİLERİ

özellikle sigara içenlerde üst dudakta olan dik çizgilenmelerin azaltılmasında yardımcı olan şey küçük dozlarda yapılacak botulinum toksinidir. Ayrıca toksin ile aşağı doğru sarkan dudak köşelerini de yukarı döndürülebilir.

DUDAK DOLGULARI

Vücudumuzda zaten bulunan hyaluronik asit ile alt ve üst dudağa dolgu yapıyoruz. Dudağın daha dolgun ışıltılı ve sağlıklı görünmesini böylece sağlıyoruz. Dolguların üst dudağa daha faydalı olduğunu söyleyebiliriz. Hafif orta ya da iri dolgunlukta dudak ayarlamak mümkünken hastalarımız doğala daha yakın ama dikkat çeken dudakları tercih ediyor. Hyaluronik asit dolgular kalıcı uygulamalar değildir ve geri dönüşümlüdür.

LİP LİFT

Üst dudak vertikal (dik) çapının çok yüksek olduğu durumlarda kıvrımlı bir “W” harfi şeklinde burnun hemen altındaki deri ve deri altı dokusunun alınması işlemidir. Yara izlerinin kalıcı olabildiği ya da yara iyileşmesinin geç olduğu hastalarda tercih edilmez. Uygun hastalarda kalıcı fayda sağlayabilir.